Zima

V zimných mesiacoch si Oravu nemožno predstaviť bez lyžiarov. Po celom území Oravy je množstvo lyžiarskych vlekov, ktoré ponúkajú široké možnosti zimného vyžitia. Okrem lyžovania sú k dispozícii aj bežecké trate a rôzne zimné atrakcie. Pripravili sme pre Vás tipy na zimné vyžitie na Orave.

 

Lyžiarske strediská:

Ski  Vitanová - 15% zľava na celodenné skipasy pre ubytovaných

Vzdialenosť od hotela 2 km. Lyžiarske stredisko zaručuje skvelú lyžovačku na výborne zasnežených tratiach. Stravovanie priamo v stredisku. Bezplatné parkovanie - kapacita 500 parkovacích miest. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, špičkového servisu a požičovne lyžiarskych a snowboardových potrieb. Zjazdovky sú pravidelne upravované a podľa potreby zasnežované moderným systémom technického zasnežovania. Nadm. výška. základne zjazdoviek 725 m n.m. Nadm. výška. vrcholu zjazdoviek 968 m n.m. Prevýšenie 243 m. Celková prepravná kapacita 3600 osôb / hodina. Nadmorská výška vrcholu zjazdoviek 968m.n.m a prevýšenie 220 m, celková prepravná kapacita 3600 osôb/hodina. Nové technické vleky a sedačková lanovka, umelé zasnežovanie, úprava zjazdových tratí a tri stupne náročností trás.

 

Meander Skipark Oravice

Vzdialenosť od hotela 8 km. Základňa strediska leží v nadmorskej výške 785 m. Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je 7,5 km. Hlavným dopravným zariadením je rýchla 4-sedačková lanovka s vyhrievaním sedadiel (dĺžka 1050m, prevýšenie 235 m). Lanovka obsluhuje štyri zjazdovky rôznej náročnosti: Skorušiná 2 (modrá), Skorušiná 1 (červená),Bobrovec (červená) a Osobitá(50% červená, 50% čierna). Alternatívou k lanovke je lyžiarsky vlek Bobrovec (dĺžka 700 m, prevýšenie 190 m), ktorému prislúcha červená zjazdovka Magura. Ohradený detský park nájdete v dolnej časti strediska pri parkovisku. Je vybavený krátkym lyžiarskym vlekom, pôsobí tu lyžiarska škola. Súčasťou areálu je skiservis, požičovňa lyží a už spomínaná lyžiarska škola pôsobiaci v dolnej časti strediska v ohradenom detskom parku. V areáli strediska sú dve reštaurácie so širokou ponukou tradičných slovenských a poľských jedál: Thermal v priestoroch Thermal parku a Ski pri dojazde zjazdoviek. 

 

Lyžiarske stredisko Zuberec - Milotín

Vzdialenosť od hotela 21 km. Lyžiarske stredisko Zuberec – Milotín sa nachádza v obci Zuberec. Lyžiarsky areál je vhodný najmä pre rodiny s deťmi a začiatočníkov. Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečujú 4 vleky. Hlavná zjazdovka je osvetlená pre večerné lyžovanie po celej dĺžke. Pre návštevníkov sú pripravené služby servisu a požičovne výstroja, lyžiarska a snowboardová škola, lyžiarska škôlka a snowtubing.

 

Lyžiarske stredisko Roháče – Spálená

Vzdialenosť od hotela 30 km. Lyžiarsky areál Roháče Spálená sa nachádza v osade Zverovka v Západných Tatrách. Lyžiarske zjazdovky sú vhodné pre náročných ako aj začínajúcich lyžiarov a rodinnú lyžovačku. Stredisko je vybavené expresnou 6-sedačkou (dĺžka 1960 m, prevýšenie 461 m), 4-sedačkou (dĺžka 1490 m, prevýšenie 394 m) a tromi lyžiarskymi vlekmi. Celková dĺžka zjazdoviek je 5,7 km. Dva okruhy v celkovej dĺžke 11,3 km ponúkajú príležitosti pre milovníkov bežeckého lyžovania. V stredisku je v prevádzke servis a požičovňa lyží, samoobslužná reštaurácia a dva bufety s vonkajšími terasami, lyžiarska aj snowboardingová škola. Pre náročných je k dispozícii alpinistická free zóna a novovybudovaný snowpark. 

 

Skipark Kubínska Hoľa

Vzdialenosť od hotela 54 km. Lyžiarske stredisko je situované v nadmorskej výške 720 až 1396 metrov, prevýšenie zjazdoviek dosahuje 676 metrovSvahy s južnou expozíciou obsluhujú dve 4-sedačky (dĺžka 1332 a 1050 m) a osem vlekov, z ktorých polovica je vhodných aj pre začiatočníkov. Celková kapacita prepravných zariadení je 9000 pasažierov za hodinu. 9 upravovaných zjazdoviek má celkovú dĺžku 14 kilometrov a dve tretiny tratí sú technicky zasnežované. Súčasťou strediska je snowpark, ktorý je bezpečne oddelený od lyžiarskych tratí a má samostatný vlek. Nechýba lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa a servis lyží a snowboardov, niekoľko reštaurácií, bufetov a bar. V stredisku sa nachádza bezplatné parkovisko s kapacitou 1500 parkovacích miest.

 

SKI Witów, POĽSKO - 15% zľava na všetky skipasy (okrem večerného lyžovania) pre ubytovaných

Vzdialenosť od hotela 13 km. Lyžiarske stredisko Witów ski je moderným areálom vzdialeným 14 km západne od Zakopaného. Široké modré zjadzovky v stredisku sú vhodné pre rodiny s deťmi, všetky sú osvetlené. Areál je vybavený 4-sedačkou a detským lyžiarskym vlekom. V stredisku je tiež niekoľko reštaurácií, snowpark, požičovňa lyží a lyžiarska škola a škôlka.

 

Atrakcie

Snowlandia - snehový labyrint z ľadu v Zakopanom

Vzdialenosť od hotela 29 km. Známe bludisko bolo vytvorené prvýkrát v zimnej sezóne 2015/2016 a hneď sa zapísalo aj do Guinessovej knihy rekordov. Zasnežený labyrint je okúzľujúcou stavbou a veľkou atrakciou pre dospelých i deti. Má rozlohu viac ako 2 500 m2 a jedná sa o najrozsiahlejší ľadový labyrint na svete. K jedinečnej atrakcii pridávajú autori projektu každý rok aj niečo navyše. 

 

Múzeum oravskej dediny  - skanzen Zuberec - Brestová

Vzdialenosť od hotela 24 km. Počas večera v múzeu si v zimnej sezóne možno vychutnať atmosféru večera na starej oravskej dedine formou večernej prehliadky so zažatými lampášmi. Návštevníci prejdú dolnooravský aj hornooravský rínok a lazy počas jednej návštevy, nazrú do interiérov a poodhalia posvätné priestory domu. Spoznajú aj magické rituály predkov. Prehliadku múzea so zažatými lampášami a humorným i vážnym sprievodným slovom dopĺňajú melódie a piesne za zvukov heligónky. Prehliadka sa končí krátkymi organovými skladbami v drevenom kostole sv. Alžbety Uhorskej. Vo vianočnom období je program obohatený o vianočné vinše, zvyky a koledy, ba aj betlehemskú hru. Posedenie pri ľudovej hudbe predstavuje hudbu, piesne a tance z Oravy v podaní folklórneho kolektívu Brestová. V priebehu večera sa návštevníci môžu zapojiť do jednoduchých tancov a piesní. Podáva sa medovina, deťom čokoláda a čaj.

 

Jazda so psím záprahom - FUN DOG, Poľsko

Vzdialenosť od hotela 27 km. V blízkosti Zakopaného je k dispozícii extrémna forma aktívneho odpočinku - jazda na psích záprahoch. Nezvyčajný a nezabudnuteľný zážitok je zaručený. V ponuke sú krátke a dlhšie jazdy s možnosťou vlastného riadenia, vzdelávacie stretnutia so psím záprahom a tematické programy.