LETO

Oravský región v lete ponúka množstvo miest a atrakcií na spoločenské vyžitie. Týmto dominujú najmä turistické miesta a kúpaliská. Na svoje si prídu skúsení turisti či cykloturisti, ktorým poslúžia novo vyznačené turistické trasy a cyklotrasy. Zároveň však teraz môžu krásy tunajšej prírody spoznávať aj celé rodiny. Dominantou sú Západné Tatry - Roháče, ktoré ponúkajú množstvo turistických trás s nádhernými výhľadmi. Najnavštevovanejším miestom je novopostavené kúpalisko v Poľsku - Chocholowskie Termy.

 

Kúpaliská

Chochołowskie Termy, Chocholow (Poľsko) - 15% zľava na všetky vstupy pre ubytovaných hostí

Vzdialenosť od hotela 8 km. Chocholowské Termy sú najväčším termálnym komplexom v regióne Podhale. Celodenný vstup do areálu s rozlohou vodnej plochy až 3000 m² ponúka 8 whirlpool bazénov (36 °C), 1 bazén so soľankovou vodou, vonkajšie bazény (36 °C) s vodnými atrakciami ako napr. divoká rieka, volejbal, basketbal, masážne trysky, vodopád, sopka, vzdušné gejzíry, vodné steny, lezecká sieť, vodná hojdačka; niekoľko rôznych toboganov, soľnú jaskyňu, Saunárium - najväčšie v danom regióne, športový bazén (16 x 8 m, 30 °C) s monitorovacím systémom poseidon či rôzne zábavné atrakcie pre deti. Zážitok umocňuje výhľad na vrcholky Tatier z panoramatickej oddychovej terasy.

 

Meander Oravice - 15% zľava na všetky vstupy pre ubytovaných hostí

Vzdialenosť od hotela 8 km. V parku sa nachádzajú dva termálne bazény, ktoré majú svoju vnútornú a vonkajšiu časť spojenú prieplavom. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa. V areáli sa nachádzajú šatne, reštaurácie, kaviareň, veľký a malý relaxačný bazén, masážna miestnosť. Bazény sú vybavené vodnými atrakciami ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, masážne trysky. Pred areálom nájdete strážené parkovisko. 

 

 

Termálne kúpalisko ORAVICE

Vzdialenosť od hotela 8 km. Denná kapacita 900 osôb, okamžitá 600 osôb. V súčasnosti sa teplota vody v dvoch nekrytých bazénoch pohybuje v rozmedzí 34° C - 38° C. Vyhovuje to domácim návštevníkom i zahraničným turistom, lebo môžu celoročne do neskorých hodín využívať sírano-vápenato-horečnatú vodu s vysokým obsahom železa. Voda patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s priaznivými účinkami na organizmus - najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek. Zatiaľ turistom vyhovuje, aj keď sú bazény v chladnej klimatickej oblasti, možnosť sedieť alebo mierne plávať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr. 

 

Aquapark AquaRelax Dolný Kubín

Vzdialenosť od hotela 46 km. Aquapark AquaRelax je unikátne vodné dielo v centre Dolného Kubína. Jeho dominantou je Vodný svet s ponukou vodných atrakcií rôzneho druhu.V letnej sezóne majú návštevníci aquaparku k dispozícii aj vonkajší areál. Trávnatá plocha s rozlohou 200 m²  v prírodnej scenérii ponúka detský bazén, športové ihriská a zapožičanie športových potrieb, nafukovacie atrakcie, lezeckú stenu, lanový park, detské ihrisko, šliapacie káry, slnečnú terasu s ležadlami a bufet s občerstvením. 

 

Goracy Potok, Szaflary (Poľsko)

Vzdialenosť od hotela 30 km. Kúpalisko ponúka viac ako 12 bazénov (teplota vody 28 - 40 °C) Je to miesto s naozaj unikátnou atmosférou: goralský štýl sa tu kombinovanuje s krásnymi prírodnými materiálmi. Bazény sú vybudované na štýl japonského onsenu. Užijete si tiež suché a parné sauny, bahenné kúpele a ďalšie vodné atrakcie. Viac informácií nájdete na

 

Aquapark Tatralandia, Liptovský Mikuláš

Vzdialenosť od hotela 50 km. Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku - v Liptovskom Mikuláši. Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode. Areál leží na území regiónu Liptov, v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš, priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara. Liptov patrí k turisticky najvyhľadávanejším lokalitám počas celého roka. Minerálna voda Tatralandie blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Priemerná teplota vody počas sezóny je 31 °C. 

 

Thermalpark Bešeňová

Vzdialenosť od hotela 54 km. Kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd. Pre návštevníkov je pripravených osem vonkajších bazénov s geotermálnou vodou. Geotermálna voda vyviera z hĺbky 1987 m o teplote 60,5°C. Teplota vody v bazénoch je od 20 do 39°C. Termálna voda má blahodarné účinky na ľudský organizmus, predovšetkým na pohybové a urologické ústrojenstvo, má priaznivé kozmetické účinky. Priaznivo pôsobí na dýchacie ústrojenstvo. Areál je v prevádzke celoročne. 

 

Turistika

Západné Tatry, Roháče, Zuberec

Vzdialenosť od hotela 30 km. Západné Tatry tvoria spolu s Východnými Tatrami geomorfologický celok Tatry z rozlohou 400 km2. Západné Tatry sú s maximálnou výškou 2 248 m druhým najvyšším pohorím na Slovensku. Vyššie sú iba Vysoké Tatry, ktoré svojho západného suseda prevyšujú približne o 400 m. Západné Tatry majú významné postavenie aj v rámci celého karpatského oblúka, pretože sú v prvej desiatke jeho najvyšších pohorí.

 

Juráňova dolina, Oravice

Vzdialenosť od hotela 8 km. Oravice ponúkajú rôzne možnosti aktívneho trávenia pobytu. Jednou z nich môže byť výlet do Juráňovej doliny s východiskom v Oraviciach (po červenej značke). Trasa je nenáročná ale napriek tomu turisticky veľmi atraktívna vďaka kaňonu, ktorý za stáročia vytvoril potok, pretekajúci dolinou. Ten vyformoval v doline množstvo očarujúcich zákutí, ku ktorým neodmyslitelne patrí hukot dravej bystriny popretkávanej rebríkmi. V minulosti bola dolina významná tým, že sa tu zvážalo drevo po moste, ktorého dĺžka dosahovala cca 600 m. Zvyšky tohoto unikátneho mosta je možné rozoznať aj dnes.

 

Atrakcie

Splavovanie Oravy na pltiach, Horná Lehota / Oravský Podzámok

Vzdialenosť od hotela 34 km. Vyhliadková plavba plťou po rieke Orava popod skalné bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov dominantou Oravy. Plavba môže byť spojená s prehliadkou tohto hradu. Pri plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti. Plavba z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku - plavba trvá asi 1 hodinu. Doprava na štart - 1.Turisti parkujúci v Oravskom Podzámku budú prepravení autom na štart do Hornej Lehoty. 2.Turisti parkujúci v Hornej Lehote: po splave prepravia šoféra naspäť k autu.

 

Bike park Meander Oravice

Vzdialenosť od hotela 8 km. V stredisku Skipark Meander Oravice sa spustila letná prevádzka štvorsedačkovej lanovky pre cyklistov a peších turistov. K dispozícii sú štyri trasy s celkovou dĺžkou viac ako 10 km. Jednotlivé trasy sú podľa náročnosti zjazdné na horských bicykloch, terénnych kolobežkách a trojkolkách alebo sú určené pre peších turistov. Bicykel, kolobežku alebo trojkolku Vám pohodlne vyvezú na štvorsedačkovej lanovke.

 

Jazda na tanku, Podbiel

Vzdialenosť od hotela 22 km. V Podbieli majú turisti možnosť vyskúšať si ozajstnú atrakciu - jazdu po tankodrome v pravom BVP - Bojovom vozidle pechoty. Pred samotným začiatkom jazdy absolvujú turisti krátke inštrukčné pokyny, ako sa vo vozidle správať, čo sa smie a čo nie. Jazda prebieha cez pomerne náročný terén, kde BVP prekonáva rôzne prevýšenia, hrboly, dokonca i obrovské mláky. Okruh má dĺžku 3 km. Jazda BVP je síce vhodná i pre deti od 3 rokov, no malé deti majú byť v sprievode dospelej osoby.

Lunapark RABKOLAND, Rabka (Poľsko)

Vzdialenosť od hotela 41 km. V Rabkolande na vás čaká na vás viac ako 35 atrakcií v šiestich tematických zónach. Kolotoče, horské dráhy, člny, autá, interaktívne ihriská a opičie háje - na deti a rodičov čaká veľa hodín zábavy a radosti. Pamätajte - tu nie sú žiadne obmedzenia! Všetky atrakcie môžete využívať ľubovoľne a bez akýchkoľvek obmedzení, za prijateľnú cenu celodennej vstupenky. Krátke vzdialenosti medzi atrakciami spôsobujú, že malé nohy neomrzia dlhé prechádzky. Rodičia tiež nájdu dostatok miest na sedenie, od lavičiek až po kaviarne, z ktorých môžu sledovať, ako sa staršie deti samostatne hrajú. Rabkoland je plný zelene a kvetov. Dekorácie, témy a drevené atrakcie vytvorili miestni umelci, rezbári a stolári, ktorí svoje povolanie zakladajú na horských tradíciách. Ak počas zábavy v Rabkolande vyhladnete, môžete si vybrať jedlo, občerstvenie a sladkosti v jednej zo 7 stravovacích zariadení. Ak prídete autom, čakajú na vás bezplatné parkoviská.